Для ліцеїстів

Кібергігієна

Навчання правилам кібергігієни дітей і підлітків

Діти й підлітки – найвразливіша категорія населення, довірливістю та необізнаністю якої можуть скористатися кіберзловмисники. Пропонуємо поради, які допоможуть вам убезпечитись у кіберпросторі.

   Телефон, планшет чи ноутбук із доступом до мережі Інтернет стали нормою для сучасного суспільства. Однак кіберпростір містить безліч небезпек, уникнути яких допомагає відповідальна поведінка. Кібергігієна — це обов’язковий набір навичок сучасної людини. Правила кібергігієни для всіх користувачів мережі мають стати такими ж звичними, як і звичка мити руки чи чистити зуби. Це — обов’язкова умова безпеки не лише окремої людини, а й суспільства в цілому.

Кібербезпека і кібергігієна є надзвичайно важливими саме зараз, бо, захищаючи себе, кожен захищає країну. 

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України розробила для вас декілька порад

  • Встановіть на смартфоні або комп’ютері усі потрібні налаштування, що стосуються безпеки і конфіденційності. 

    Якщо не впевнені, що впораєтеся самі — зверніться за допомогою до батьків або вихователів.

  • Вигадайте надійні паролі до своїх акаунтів у соцмережах, електронної пошти та облікових записів на інших ресурсах. Надійний пароль має містити щонайменше вісім символів — цифри, спеціальні символи, великі та малі літери. Не розкривайте паролів нікому. 

    Не використовуйте у паролі персональних даних: дати народження, адреси, свого номера телефону тощо. 

    Не використовуйте однакових паролів для різних акаунтів.

  • Налаштуйте для усіх акаунтів двофакторну автентифікацію. Це підтвердження особи різними способами при вході в обліковий запис. Наприклад, пароль + код, надісланий у sms.

  • Не реєструйтеся та не залишайте особистої інформації на підозрілих вебсайтах. Якщо є сумніви — порадьтеся із батьками або вихователями щодо безпечності інтернет-сторінки.

  • Не завантажуйте на комп’ютер або смартфон програм із невідомих джерел або «зламаних» програм — вони можуть зашкодити пристрою чи дати доступ хакерам до ваших приватних даних.

  • Не відкривайте підозрілих посилань, вкладень, файлів, надісланих незнайомцями. Пам’ятайте, що посилання з вірусом іноді можуть надіслати навіть ваші друзі чи однокласники, не підозрюючи про це.

  • Зверніться до батьків або вихователів, якщо підозрюєте, що відкрили посилання або файл з вірусом.

  • Онлайн-спілкування з незнайомцями — небезпечне! 

    В жодному разі не повідомляйте стороннім особистої інформації (адреси, номерів телефонів, реквізитів банківських карток тощо), а також інформації про батьків. Не надсилайте приватних фото.

  • Дотримуйтесь правил етичного онлайн-спілкування. 

    Агресія і цькування — категорично заборонені.

  • У разі виникнення будь-яких проблем — не приховуйте цього. Не бійтеся і не соромтеся звертатися за порадою до батьків або вихователів. 

    Вони завжди прийдуть вам на допомогу!

Ми використовуємо cookie-файли щоб забезпечити вам кращу навігацію на нашому веб-сайті. Для отримання більш детальної інформації, перейдіть за посиланням «Політика конфіденційності». Продовжуючи використовувати наш сайт, ви автоматично погоджуєтеся з використанням даних технологій.